Uudised

21.10.23a. Sotsiaaltöö edendajad on tegevusjuhendajad Ene Sumre ja Merlin Jürgenson!
22.08.2023 meie maja tegijad spordipäeval Vändra staadionil!
Tuksi suvelaagris Haapsalu lähedal 18-20.08.23.a.
Avatud talude päeval Olustveres 15.07.23.a.
Jaanipäev 20.06.23.a. Võistlus: kes saab oma lemmiklimonaadi kätte!
Pärnumaa Puuetega Inimeste Koja suvelaagris 14–16.06.23 Jõulumäel
Nõidade pidu! Esinemine näidendiga 30.03.23 Vändra Kultuurimajas
Ööbisime mõnusas Asa SPA-s. Saaremaa tuur 4-5 10.2022.a.
Oktoobris 2022.a valmivad toredad põlled Vändra Lasteaiale
Uudistamist oli igaühele. 17.05.22 Väljasõit Järva-Jaani vanatehnika varjupaika

Lõuna-Eesti tuur

25 – 26.08.2021 toimus kahepäevane reis Lõuna-Eestisse. Alustasime jalutuskäiguga Taevaskojas, sõitsime jõelaev Lonnyga. Maanteemuuseumis sai igaüks proovile panna oma autojuhioskused ja teadmised liiklusest. Ööbisime Piusa Ürgorus. Hommikul vaatsime üle Piusa koopad, piiriäärse Saatse muuseumi. Edasi Värska Tsäimaja ja muuseum ning viimane sihtkoht oli Rõngu pagar.

Piusa Ürgoru puhkemajas

Päev Kihnus

28.07.2021 toimus meil tore väljasõit Kihnu saarele. Elevust tekitas juba praamisõit, mis veel rääkida veoautokastis Kihnu tuurist!

Kihnu tuletormi juures

Meid on märgatud!

15. juunil 2021 aastal toimus Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni (ESTA) sotsiaalala töötajate ja valdkonda panustajate tunnustusüritus Vanemuise Kontserdimajas. Vändra Alevi Sotsiaalmaja oli esitatud nominatsiooni “aasta koostööpartner 2020”. Meid tunnustati tänukirjaga.

Juhataja Lembi Uulimaa tänukirjaga.

Sotsiaalvaldkonna tunnustamine!

Põhja-Pärnumaa valla 3.aastapäeva kontsert-aktusel 26.10.2020.a.andis vallavanem pr Jane Mets üle tänukirjad meie hooldustöötajatele Karmen Ilves, Aune Kont, Herle Laanesoo. Eriolukorrad vajavad erilisi inimesi. Tänati  kohusetundliku töö eest kriisi ajal, kus  igapäevane toiduainete- ja ravimitega varustamine eakatele ja erivajadustega inimestele jäi hooldustöötaja õlgadele, et vähendada inimeste liikumist ja nakatumisvõimalusi.

Karmen, Aune ja Herle tänukirja vastu võtmas

Aime Viira – tunnustati vabatahtliku töö ja panuse eest  erivajadustega inimestega Vändra Alevi Sotsiaalmajas. Aime on alati meie jaoks olemas olnud viimased neli aastat,  kui vaja abi ja tuge ühisürituste korraldamisel  ning väljasõitudel.  Tema positiivsus ja  rõõmsameelsus on väga nakkav,  ta muutunud nende  aastatega meile kõigile ühiseks vanaemaks, keda kõik tunnevad ja omaks peavad.

Aime tänukirja vastu võtmas


Merike Palmi – tunnustati vabatahtliku töö ja panuse eest Vändra Alevi Sotsiaalmaja piirkondliku taaskasutuse korraldamisel. Merike on panustanud juba kaks aastat oma isiklikku aega, et taaskasutus saaks olla inimeste jaoks avatud ja hoiab  ruume korras.  Merike on muutunud selle ajaga meile asendamatuks ja  on olnud asutusele väga suureks abiks.

Merike tänukirja vastu võtmas

Erivajadustega inimeste loodusretked Lõuna- ja Lääne Eestis!

Viisime läbi projekti “Erivajadustega inimeste loodusretked Lõuna- ja Lääne Eestisse”.

I osa projektist oli kahepäevane retk Lõuna-Eestis 28-29. augustil. Osales 21 inimest. Käisime Järve Muuseumis/akvaariumis, Meenikunno rabamatkal, Ööbikuorus (kus ka ööbisime), Suurel Munamäel, Hinni kanjonis, Sangaste lossis ja Ringtalli külastuskeskuses. Palju avastamisrõõmu ja tegutsemistahet saatis meid kaks päeva!

II osa loodusretkest toimus 12.septembril – ühepäevane reis Lääne-Eestisse. Osales 50 inimest. Ilm oli vihmane kuid meid see ei heidutanud. Matsalu külastuskeskuses kulus mitu tundi – saime põhjaliku ülevaate meie linnuriigist, vaatasime õppefilmi ja iga vitriini juures põhjaliku selgituse looduse mitmekesisusest ning piiluda ka sahtlites olevatesse linnupesadesse. Keemu vaatetorni ronimine oli põnev väljakutse, sest tuul vuhises ja vihma kallas – kuid tegime ära! Liblikamaja troopika ja soojus oli suureks vastandiks ilmale. Liblikate elu ja ilu võttis meid tummaks, nii me siis kikivarvul troopikamaja läbisime. Kõik pidasid kenasti pika päeva vastu ja bussis pidasime plaane järgmise aasta sõitudeks!

Meenikunno rabas
Keemu vaatetorni juures tuule ja vihmaga võidu

Erivajadustega inimeste spordipäev 22.augustil Vändra Staadionil!

22. augustil 2019 a. toimus Vändra staadionil 7. üle eestiline erivajadustega inimeste spordipäev. Iga aastaga on osalejate arv kasvanud, nüüd oli rivis 131 võistlejat 17 asutusest. Ürituse eesmärgiks on pakkuda  erivajadustega inimestele spordivõistlusel osalemise kogemust.

Medalivõistlused toimusid järgmistel aladel:

  1. kaugushüpe
  2. kuulitõuge
  3. 60 m jooks
  4. 400 m jooks
  5. kombineeritud teatevõistlus (5 osalejaga)

Lisaks oli ratastoolidega meestel eraldi kuulitõuge ja 60 m sõit. Esimesel kolmel alal oli eraldi arvestus mehed ja naised ning tugevamate ja nõrgemate arvestus.

Vändra Sotsiaalmajast sai kuulitõukes naistest I koha Jaana Erik. Ratastoolis meeste arvestuses võitis Roman Sang I koha nii kuulitõukes ja ka 60 m sõidus. Kristo Privits lõpetas  400 m jooksu kolmandana, saades pronksmedali.

Teatevõistluse I koha suurim karikas õnnestus jätta samuti koju, võistkond oli koosseisus: Mati Kaare, Roman Sang, Vaido Pärn, Aino Erm ja  Kristo Privits.

Suur – suur tänu vabatahtlikele abilistele, kes kõik pidasid vastu  pika päeva: Anne Ojala, Terje Õiglane, Ene Reier,  Tiit Reier, Elle Tedre, Elvi Kalm, Merlyn Taul, Aime Viira, Eike Meresmaa, Maris Heldja-Pärn, Külli Karits, Eret Pank, Kärt Kõuts, Karl-Markus Retsnik, Aivo Laan, Jaanis Pallo, Mirtel Matvei, Liisi Sumre, Ats Uulimaa, Mik Madisson, Aivo Uulimaa, Aune Kont, Geiri Sults, Tiia Kaas, Tiia Lepla, Maire Jakobson, Merlin Tõnisson ja Martin Sempelson.  Paljud olid abis juba mitmendat korda ja ilma teieta me hakkama ei saakski! 

Positiivset tagasisidet saime väga-väga palju! Vaatamata jõupingutustele leida midagi virisemiseks – no ei õnnestunud! Korraldustiim näitas tipptaset, sügav kummardus Teile: Kristel Krangolm, Liisi Viira, Jane Kõuts, Anneli Kärtmann, Ene Sumre, Anne Ojala, Terje Õiglane ja Maris Heldja-Pärn! Ja  isegi ilus ilm oli tellitud!

Igal aastal on meie üritust toetanud Vändra Tarbijate Ühistu, Nugise Kaubandus OÜ  ja OÜ Vändra. SUUR SUUR TÄNU TEILE!

Vaimupuu suvekoolis õppimas!

16. – 18. juulil 2019 käisime Harjumaal Pedase Puhkekeskuses Vaimupuu Suvekoolis, mis sisuliselt on traditsiooniliste erivajadustega inimeste suvepäevade harivam ja tempokama programmiga versioon. Vaimupuu Suvekoolist võttis osa meie majast 13 inimest. 

Vaimupuu Suvekoolis toimus 9 töötuba erinevatele huvidele ja võimetele (maalimine, prossi valmistamine, kollaaž, taaskasutus, tants ja laul, ringkäik looduses, erinevad joogastiilid) ja kaks koolitust (fotokoolitus ja meediakoolitus). Töötubades valminud käsitööst tehti pop-up näitus. Tantsu ja laulu töötoas valmis kolme tunni jooksul lavaküps ja tantsuseadega täiesti uus laul, mida etendati õhtul ka teistele.

Esimesel päeval oli külas tsirkusetruppi interaktiivse etendusega ning FC Flora jalgpallurid ja treenereid, kellega peeti maha ka üks sõprusmäng.

Teisel Suvekoolipäeval külastasime Tallinna Loomaaeda, kus kuulasime Aleksei Turovski loengut „Kuidas loomad loomaaias elavad?“ ning pidasime piknikku. Õhtul „kontrolliti koduseid ülesandeid“ – toimus kontsert, kus asutuse esindused astusid üles ettevalmistatud kavadega teemal „Muinaslugu muusikas“.

Mõlemal õhtul oli tantsuõhtu, kus saime tantsida ansamblite Laine ja Merivar muusika järgi

Täname projekti väljamõtlejat ning põhilist  organiseerijat, Vaimupuu peatoimetajat Janek Muru – positiivseid emotsiooni jätkus peale laagrit pikaks ajaks!

Karikas lauluvõistluselt!

23.aprillil toimus erivajadustega inimeste lauluvõistlus SA Pärnu Haigla Psühhiaatriakliiniku Päevakeskuses. Parima sooloesineja karika sai meie majast Maire Jakobson!

Alates 01.02.19 töötavad Vändra piirkonnas uued hooldustöötajad

Alates 01.02.2019 töötavad Vändra piirkonnas hooldustöötajatena Aune Kont ja Geiri Sults. Mõlemad inimesed osutavad nii koduhooldust kui ka sotsiaaltransporditeenust. Tere tulemast meie vahvasse kollektiivi!

Sotsiaalmaja pidulik avamine 04.02.2019

Hurraa! 04.02.2019 avasime pidulikult oma renoveeritud maja uksed. Vändra Alevivalitsuse poolt esitati augustis 2016 projektitaotlus  Sotsiaalministeeriumisse valdkonda:  Erihoolekande teenuskohtade loomine ja puudega inimeste eluruumide kohandamine (ERF) . Meede 2.5  Hoolekande taristu arendamine, keskkonna kohandamine puuetega inimeste vajadustele vastavaks. Meetme tegevus 2.5.1 „Erihoolekandeasutuste reorganiseerimine“ Vändra Alevivalitsuse projekt valiti  investeeringute kavasse, taotletava summa mahus. Ehitustööde maksumus kokku 330 897 eurot. Sellest 122 000 vallavalitsuse omafinatseering. Projekti käigus ehitati maja kahel korrusel välja eluruumid 10 toetatud elamise teenusel olevale kliendile, sh hoone esimesele korrusele 3 eluruumi (liitpuudega klientidele) ja teisele korrusele 7 eluruumi. Lisaks eluruumidele on mõlemal korrusel klientidele ühiseks kasutamiseks tualettruumid, pesuruumid ja kööginurk. Hoone esimesel korrusel renoveeriti olemasolevad töö- ja tegevustoad (6 ruumi), kus erihoolekandeteenustel ja kaitstud töö teenusel olevatel klientidel on võimalik teha tööd või töösarnaseid tegevusi  ning võtta osa huviringidest.  Ahjukütte asemel kütab maja pelletikatel. Projekti tulemusena osutatakse senisest suuremale arvule psüühilise erivajadusega inimestele erihoolekandeteenuseid kogukonnas. Nii et tegemist meie ühe suure unistuse täitumisega!